Юлія Дмитрова – волонтерка та директорка благодійного фонду «ТАПС», який опікується родинами загиблих захисників/ць.
Після втрати родина військового фактично опиняється у вакуумі зі свого горя. Її не готове підтримувати суспільство – бо в Україні все ще немає культури підтримки в таких випадках. Фактично не підтримує держава – адже здебільшого у військкоматах, куди родини звертаються для оформлення документів, близьких просто перекидають з кабінету в кабінет, ускладнюючи їм життя. Часто не підтримують навіть близькі – бо не знають, як це робити, та відсторонюються.
Продовження у матеріалі Чому родини загиблих опиняються сам на сам зі своїм горем? Говорить директорка TAPS
Дивіться ефір на телеканалі Дніпро TV з Юлією Дмитровою про реалізацію МЕМОРІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ “Алея Живої Пам’яті”
"Алея живої пам’яті" – це незвичайний меморіальний комплекс, це - живий символ пам’яті для майбутніх поколінь.
Подробиці за посиланням Діти кажуть: "В мене є дерево мого тата і я ходжу піклуюся про нього"
Юлія Дмитрова, керівниця БФ «ТАПС», який допомагає родинам полеглих військових:
«У таких групах самодопомоги родини полеглих військових знаходять не лише підтримку, а й силу, яка допомагає їм пережити найважчі моменти життя. Для нашого фонду організація офлайн- і онлайн-груп самодопомоги стала важливим напрямком. Не всі готові йти індивідуально до психолога, та й психологів на всіх не вистачає. Звертаючись до нас, родини потрапляють у коло однодумців. Згодом вони стають друзями, у яких не тільки спільне горе, а й спільні інтереси. Дехто готовий стати фасилітатором і допомагати новим учасникам».
Як українці поліпшують ментальне здоров’я: самодопомога в умовах війни
https://tyzhden.ua/iak-ukraintsi-polipshuiut-mentalne-zdorov-ia-samodopomoha-v-umovakh-vijny/
«Дніпро вже 10 років як форпост, і це незмінно, люди тут неймовірні й згуртовані. У день вторгнення всі піднялися й почали робити все для безпеки міста, допомоги війську та переселенцям. Усупереч війні змінюється розбудова Дніпра, його урбаністика: з’являються житло й сквери. Незмінною залишається, на жаль, неможливість обʼєднати зусилля громадського сектору та органів місцевої влади, але ми цього прагнемо й те обовʼязково відбудеться. Утім, феномен Дніпра як приклад оперативного реагування та єднання в найважчі часи ще довго можна вивчати»
(Юлія Дмитрова, керівниця БФ «ТАПС»)
Продовження за посиланням на сайті Український тиждень
Сім’ї військових постійно перебувають у стресі, напрузі та очікуванні. Їм потрібна підтримка від суспільства, держави та організацій, які створюють середовище, де можна поділитися болем втрати і отримати допомогу. Благодійний Фонд “ТАПС” — одна з таких організацій, яка надає допомогу родинам військовослужбовців. Про діяльність, створення та мету фонду в інтерв’ю для “Ветеран Медіа” розповіла директорка БФ “ТАПС” та волонтерка Юлія Дмитрова.
Продовження за посиланням на сайті Veteran Media
Я вважаю, що в Україні волонтерський рух – наймасштабніший у світі. Те, як наші люди реагують на ситуацію, обʼєднуються, – ми показник для інших країн. У США найкраще розвинуті донорська підтримка та благодійна допомога. Це вже сталість, бо в них у законодавстві закладені для бізнесів податкові пільги, спроможності бути благодійниками. Це те, чого не вистачає в нашій країні.
Інтервʼю керівниці «ТАПС» Юлія Дмитрова в The Village Україна читати повністю за посиланням
Де брати гроші? Чи донатять люди?
Юлія Дмитрова, фонд ТАПС про волонтерство у Васильєв Гостро
00:00- Юлія Дмитрова, керівниця фонду ТАПС про візит до НАТО
03:02- Їм страшно за нас чи за себе? 07:56- Держава не підготувалася до війни 09:40- Чому держава не може забезпечувати армію як волонтери?
13:05- Чи можуть волонтери працювати в системі?
17:38- Фонди розвиваються як бізнес-структура?
20:33- Мені швидше зустрітися з Джил Байден або Гіларі Клінтон ніж з Оленою Зеленською
25:25- Чи потрібен психотерапевт кожній людині? 29:29- Як довго буде існувати волонтерство?
32:42- Ми про це говорили, а де ж дія?
Юлія Дмитрова єдина з Дніпра побувала на 75 саміті НАТО.
Проходив він на початку липня у Вашингтоні. Юлія очолює благодійний фонд. Тож це вперше, коли з України запросити долучитися неприбуткову організацію, ділиться жінка. Юлія була спікеркою дискусійної панелі «Внесок жінок у збройні сили». Каже: у промовах перш за все згадували про Україну. Що найбільше вразило на саміті, в чому розчарувалася та чи дала ця поїздка результат — в матеріалі Суспільного.
Кореспондентка Вікторія Пінчук, оператор Юрій Тинний, режисерка монтажу Наталя Астратова
Подробиці у сюжеті:
Юлія Дмитрова стала єдиною дніпрянкою на саміті НАТО, який пройшов у середині липня у Вашингтоні. Жінка очолює благодійний фонд «ТАПС», який допомагає родинам пережити втрату рідних на війні. У своїй промові на саміті Юлія говорила про роль жінки під час війни. Про враження від з’їзду країн НАТО та головне: чи чують там українців і чи реагують на наші потреби?
Подробиці у сюжеті:
"Характер" поспілкувався із засновницею фонду Юлією Дмитровою про те, як працювати з сім’ями загиблих, що таке "мова втрати" та куди звертатися за допомогою. "Коли почалися перші втрати, я зрозуміла, що щось треба робити з сім'ями військових. У 2014 році вони вигрібали самі, а я потихеньку "обростала" контактами таких родин. А в 2015 році пішла на вибори в міськраду Дніпра, щоб подивитися, що можна зробити на місцевому рівні", – згадує Юля.
Більш детально:
БФ "ТАПС" випустив методичку для самодопомоги ветеранам та їх родинам. В студії Світлана Тімофєєва, авторка, психологиня.
У Дніпрі, на фасаді супермаркету однієї з торговельних мереж, створили мурал "Повернення сокола". Він розміщений неподалік "Алеї живої пам`яті", висадженої на житловому масиві "Покровський" на честь загиблих українських героїв.
Мурал також створили в пам`ять про бійців та бійчинь, які вже ніколи не повернуться додому, йдеться у пресрелізі, який отримало Суспільне.
Відео: https://www.youtube.com/watch?v=bBnpj5jHb_E
Повідомлення про збір даних і використання кукі-файлів
На нашому сайті ми використовуємо кукі-файли, щоб забезпечити кращий користувацький досвід і аналізувати використання сайту. Ми також можемо збирати певну інформацію про ваш пристрій і взаємодію з сайтом. Натискаючи кнопку "Прийняти", ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів і збір даних про ваше використання сайту. Натискаючи кнопку "Відмовитися", ви відмовитеся від використання кукі-файлів і збору даних про ваше використання сайту.